ZASTOSOWANIA

normobaria komora normobaryczna Łódź Uniejów łódzkie

Uwagę lekarzy na całym świecie przykuwają korzyści, które oferuje komora normobaryczna. Zastosowanie tlenoterapii staje się coraz bardziej powszechne w walce ze schorzeniami neurologicznymi, takimi jak autyzm, choroba Alzheimera czy skutki udarów niedokrwiennych, a także podczas regeneracji po urazach czy łagodzeniu objawów chorób autoimmunologicznych.
Oddychanie tlenem pod wysokim ciśnieniem jest wysoce skuteczne w leczeniu długotrwałych skutków COVID-19. Osoby skarżące się na pogorszenie kondycji, przewlekłe bóle głowy i problemy z koncentracją, zauważają znaczną poprawę po terapii w komorze normobarycznej. Zastosowanie metody w walce z powikłaniami pozwala efektywnie dotlenić uszkodzone tkanki, przyspieszając proces regeneracji zarówno dróg oddechowych, jak i komórek nerwowych.

Zdrowie

Rehabilitacja kardiologiczna, neurologiczna, onkologiczna, choroby skórne : rumień, trądzik, pokrzywka , łuszczyca i inne. Autyzm, astma, cukrzyca, choroba Hashimoto, bolerioza, zespół Downa, reumatyzm, stwardnienie rozsiane.

Uroda i Samopoczucie

Depresja, bóle głowy, migreny, zmęczenie, wypalenie, objawy alergiczne, zaburzenia odżywiania i choroby układu pokarmowego, spowalnianie procesów starzenia, neutralizacja tzw. wolnych rodników, stymuluje produkcję kolagenu i komórek macierzystych, poprawa kolorytu skóry, wspomaga odchudzanie, stymuluje naturalną odporność organizmu.

Kondycja i Sport

Wspiera rehabilitację urazów, kontuzji, przeciążeń, redukuje obrzęki, stłuczenia, wspomaga gojenie ran, reguluje ciśnienie krwi, zwiększa wydajność organizmu, poprawia ukrwienie, stymuluje odbudowę naczyń krwionośnych, zwiększa liczbę komórek macierzystych, zwiększa aktywność osteoblastów i osteoklastów odpowiedzialnych za odbudowę kości.

Przeciwwskazania do korzystania z sesji normobarycznych

Z komory normobarycznej może korzystać prawie każdy. Warunki panujące w komorze są optymalne dla ciała człowieka. Tlenoterapia w komorze jest bezpieczna dla większości osób, jednak ze względu na warunki delikatnie podwyższonego ciśnienia, mogą wystąpić przeciwskazania do korzystania z seansów takie jak:

 • Ciąża
 • Krwotok
 • Gorączka
 • Infekcje wirusowe
 • Zapalenie nerwu wzrokowego, zatok,  ucha w stanie ostrym
 • Zaćma
 • Odma płuc, niewyrównana obturacyjna choroba płuc
 • Gruźlica
 • Rozrusznik serca lub inne elektrostymulatory
 • Tętniak mózgu
 • Rozsiana choroba nowotworowa
   
 • W trakcie zabiegów chemioterapeutycznych
 • Niewyleczone, większe ubytki w zębach lub bezpośrednio po zabiegach typu leczenie kanałowe , usuwanie.
 • Klaustrofobia jako objaw potwierdzony psychiatrycznie
 • Okres rekonwalescencji po zabiegach chirurgicznych w obrębie klatki piersiowej ( do 4 tygodni po zabiegu)

Jeśli masz wątpliwości czy sesja w komorze normobarycznej jest dla Ciebie wskazana – skonsultuj się ze swoim lekarzem prowadzącym.

Spróbuj sam,
nabierz powietrza pełną piersią !

Zbawienny wpływ dotlenienia na ogólną kondycję ciała

Komora normobaryczna jeszcze niedawno kojarzyła się głównie z leczeniem oparzeń ciała. Terapia tlenem rzeczywiście znacznie przyspiesza regenerację tkanek, ale naukowcy z czasem odkryli szereg innych korzyści dla zdrowia człowieka, które przynosi. Sesje w komorze normobarycznej wpływają na polepszenie pracy neuronów, co skutkuje lepszą koncentracją. Normobaria usprawnia krążenie krwi, sprzyjając efektywnemu odżywieniu tkanek a także zwiększa produkcję kolagenu i elastanu w skórze. Dotlenienie wpływa na zdrowy i promienny wygląd skóry oraz dostarcza sił witalnych. Tlenoterapia jest więc sposobem na widoczne odmłodzenie ciała i zachowanie dobrostanu organizmu. Normobaria jest w pełni bezpieczna i cechuje się praktycznie zerową inwazyjnością dla organizmu. Dzięki temu z dobrodziejstw metody może korzystać każdy, włącznie z małymi dziećmi.

normobaria tlenoterapia zastosowanie Łódź Uniejów łódzkie

REZERWACJA

DOTLEŃ SIĘ

Po wysłaniu formularza prosimy oczekiwać na kontakt z naszej strony celem potwierdzenia rezerwacji.